Mit ad az oldal?
 
Tudástár
Fizess tudásoddal!
Budapesti
magyarságkutatás tanárok
 

Budapesti magyarságkutatás magántanárok

Vetráb József Kadocsa Magyarságkutatás magántanár

Vetráb József Kadocsa magyarságkutatás magántanár adatai
Vetráb József Kadocsa
magyarságkutatás magántanár
Budapest

Szent Erdeinkben

1955-ben születtem Budapest, Kelenföld nevezetű kerületében. Édesapám a Délvidékről: Bácskából származik. Anyai ágú felmenőim az egyik legrégebbi főnemesi család tagjaiként; katonaként, diplomataként és papként szolgálták a Szentkoronát, ez magyarázza számomra az ősök tiszteletét és szakadatlan küzdelmeik megismerésére való törekvéseim.

Kutatási területem a Magyar Szakrális Királyság központjának a vizsgálata, középkori városainak, erődrendszereinek feltérképezése, még látható nyomainak dokumentálása, fényképezése. Tagja vagyok a „Két hollós” és a „Kerecsenfészek” Baráti Társaságának.

Írásaim, tanulmányaim 2003 nyarától jelennek meg a Pilissel valamint a nyelvtörténettel kapcsolatosan a „Dobogó Mitikus Magyar Történelem” című magazinban, később az „Aranytarsoly”-ban majd az Aradi Lajos főszerkesztésében 2011-ben útnak indított „Dobogókő” újságban. 2008-ban Botos László főszerkesztésében a Magyarságtudományi Intézet (USA) által kiadott „Magyarságtudományi Tanulmányok” című esszékötetbe két tanulmányom is beválasztatott (Insula Pilis, Szürke barát, Fehér barát). - Ez a kötet magyar és angol nyelven is megjelent. A Magyarságtudományi Füzetek sorozatban megjelenő egyik kiadványnak is társszerzője lehettem.

Önálló tanulmánykötetem Szőke István Atilla pilisi verseivel 2013 tavaszán került ki a nyomdából az „Égre nyíló Lélek-ajtó” címmel.
  HKSzCsPSzV
DE
 
 
 
 
 
 
 
DU
 
 
 
 
 
 
 
E
 
 
 
 
 
 
 
Magyarságkutatás  
 
Vélemények
Kedvenc témám: Pilisi Királyi Központok története, a magyar történet titkai
Otthon fogadok:
Budapest
Munka Magyarországon