Mit ad az oldal?
 
Tudástár
Fizess tudásoddal!

Magyarságkutatás magántanárok

Vetráb József Kadocsa Magyarságkutatás magántanár

Vetráb József Kadocsa magyarságkutatás magántanár adatai
Vetráb József Kadocsa
magyarságkutatás magántanár
Budapest

Szent Erdeinkben

1955-ben születtem Budapest, Kelenföld nevezetű kerületében. Édesapám a Délvidékről: Bácskából származik. Anyai ágú felmenőim az egyik legrégebbi főnemesi család tagjaiként; katonaként, diplomataként és papként szolgálták a Szentkoronát, ez magyarázza számomra az ősök tiszteletét és szakadatlan küzdelmeik megismerésére való törekvéseim.

Kutatási területem a Magyar Szakrális Királyság központjának a vizsgálata, középkori városainak, erődrendszereinek feltérképezése, még látható nyomainak dokumentálása, fényképezése. Tagja vagyok a „Két hollós” és a „Kerecsenfészek” Baráti Társaságának.

Írásaim, tanulmányaim 2003 nyarától jelennek meg a Pilissel valamint a nyelvtörténettel kapcsolatosan a „Dobogó Mitikus Magyar Történelem” című magazinban, később az „Aranytarsoly”-ban majd az Aradi Lajos főszerkesztésében 2011-ben útnak indított „Dobogókő” újságban. 2008-ban Botos László főszerkesztésében a Magyarságtudományi Intézet (USA) által kiadott „Magyarságtudományi Tanulmányok” című esszékötetbe két tanulmányom is beválasztatott (Insula Pilis, Szürke barát, Fehér barát). - Ez a kötet magyar és angol nyelven is megjelent. A Magyarságtudományi Füzetek sorozatban megjelenő egyik kiadványnak is társszerzője lehettem.

Önálló tanulmánykötetem Szőke István Atilla pilisi verseivel 2013 tavaszán került ki a nyomdából az „Égre nyíló Lélek-ajtó” címmel.
  HKSzCsPSzV
DE
 
 
 
 
 
 
 
DU
 
 
 
 
 
 
 
E
 
 
 
 
 
 
 
Magyarságkutatás  
 
Vélemények
Kedvenc témám: Pilisi Királyi Központok története, a magyar történet titkai
Otthon fogadok:
Budapest
Munka Magyarországon